1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 3
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Guz jajnika
missy

Odpowiedzi: 6
Wyświetleń: 5599

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2016-09-30, 19:16   Temat: Guz jajnika
Ula1131,
Dlaczego podejrzewasz wodobrzusze? Na razie nie wiadomo czy to w ogóle jest guz złośliwy. Samo określenie lity nie oznacza raka.
Jeśli masz taką możliwość to zrób usg j.brzusznej + Ca125, możesz też skonsultować się z innym lekarzem.
  Temat: Guz jajnika
missy

Odpowiedzi: 6
Wyświetleń: 5599

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2016-09-30, 16:43   Temat: Guz jajnika
Jak zostaniesz przyjęta na oddział to potrzebne badania muszą zostać wykonane ( tk miednicy i jamy brzusznej). Sama możesz zrobić usg jamy brzusznej.
Ginekolog nie zlecił Ci oznaczenia poziomu markera Ca125?
  Temat: Guz jajnika
missy

Odpowiedzi: 6
Wyświetleń: 5599

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2016-09-30, 12:45   Temat: Guz jajnika
Ula1131,
Szczepienie przeciwko WZW B jest wymagane przy jakichkolwiek planach operacyjnych ( z wyjątkiem sytuacji nagłych).
Samo usg nie określa ewentualnego zaawansowania guza - nie wiadomo czym on dokładnie jest ( co napisał lekarz w wyniku usg?). Jeśli to zmiana łagodna to nie mówimy wówczas o zaawansowaniu.
Tak samo nie napiszę Ci czy taki guz może rosnąć szybko czy wolno bo nie wiem co to za rodzaj guza/zmiany.
Czy zgłosiłaś się do ginekologa z powodu jakichś konkretnych dolegliwości czy było to rutynowe badanie? Czy kiedykolwiek wcześniej miałaś stwierdzone jakiekolwiek zmiany w obrębie jajników?
Pozdrawiam i witam na forum.

[ Dodano: 2016-09-30, 12:52 ]
Widzę, że napisałaś kolejny post, scaliłam obydwa wątki.
Skąd lekarz wie, że to rak? Usg nie określa rodzaju zmiany.

[ Dodano: 2016-09-30, 13:36 ]
Cytat:
Lekarz stwierdził po badaniu usg że jest to guz lity.95roku byłam w ciązy i miałam operację na prawym jajniku miałam torbiela choc lekarze mysleli ze to wyrostek tagze operację miałam robioną na chirurgi

Cytat:
Zgłosiłam się do lekarza z powodu niechcianego owłosienia i parcie na pęcherz i nieregularne miesiaczki a czasami ich brak


Wklejam Twoje pw - merytoryczne pytania i odpowiedzi dotyczące wątku powinny znajdować się w nim. W ten sposób możesz uzyskać więcej odpowiedzi.

[ Dodano: 2016-09-30, 13:47 ]
Wcześniejsze wystąpienie torbieli na jajniku prawym, nieregularne cykle i nadmierne owłosienie sugerują pewne zaburzenia hormonalne. Czy nigdy nie byłaś diagnozowana i leczona w tym kierunku?
Nie wiem czy obecna zmiana na jajniku lewym ma z tym związek. Odpowiedź da operacja.
W jakim trybie masz mieć szczepienie anty WZW B?
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group