1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 17
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: nowotwór żoładka
zatroskana

Odpowiedzi: 46
Wyświetleń: 17671

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2015-03-28, 21:32   Temat: nowotwór żoładka
Witam wszystkich na forum.
Mój tata już zakończył walkę zmarł 26 marca nad ranem .
Byliśmy z nim do końca .Tata był świadomy całkiem że umiera .
Już nie cierpi .Został mi tylkopo nim niesamowity smutek i żal .
Mam nadzieję że już nigdy nie będ e mieć do czynienia z tą okropną chorobą .
  Temat: nowotwór żoładka
zatroskana

Odpowiedzi: 46
Wyświetleń: 17671

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2015-03-21, 18:55   Temat: nowotwór żoładka
Tak, on czuje że jest kochany w domu pełnym miłości, największe cierpienia wydają się lżejsze.
Bardzo kocham swojego tatę i będę przy nim do końca bo na to zasłużył. Pani pielęgniarka nauczyła mnie jak obracać tatę, jak podnosić, jak ułatwić mycie i przebieranie. Poświęciła mi tyle czasu co żadna inna osoba. Bóg im zapłać za taką bezinteresowność i troskę.
  Temat: nowotwór żoładka
zatroskana

Odpowiedzi: 46
Wyświetleń: 17671

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2015-03-19, 23:36   Temat: nowotwór żoładka
Niestety ,wszystko teraz toczy się szybko .Na chwile obecną tatą jest na morfinie bo inne leki nie działają rano jeszcze szedł do ubikacji teraz już sam się z łóżka nie podniesie .
Udało mi się skontaktować z hospicjum domowym i powiem że tam nie pracują ludzie tylko anioły
Każdemu kto zmaga się z tą,okrutną chorobą polecam taką opiekę .
Tata szczęśliwy ze umiera w domu między ludźmi którzy go kochają
walczy od września .
  Temat: nowotwór żoładka
zatroskana

Odpowiedzi: 46
Wyświetleń: 17671

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2015-03-16, 20:11   Temat: nowotwór żoładka
Dziękuje .Mi tak właśnie sie wydaje, że tata się zażółca poczekamy co dalej będzie sie działo Pozdrawiam.
  Temat: nowotwór żoładka
zatroskana

Odpowiedzi: 46
Wyświetleń: 17671

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2015-03-16, 16:19   Temat: nowotwór żoładka
Witam .To znów ja Chciałam jeszcze zapytać, o czym świadczy brązowy kolor moczu ,kolor (jak maga do zupy )Tata miał wczoraj duże boleści po podaniu leków ból ustąpił ale pojawił sie bardzo brążowy kolor moczu .Dodam że już raz tak sie zdarzyło po dwóch dniach mineło włączona wtedy była furalgina .Mi sie jednak nie wydaje, aby to było od nerek .Czy możliwe jest, że to od wątroby ?
  Temat: nowotwór żoładka
zatroskana

Odpowiedzi: 46
Wyświetleń: 17671

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2015-03-11, 10:25   Temat: nowotwór żoładka
Drodzy moi przyjaciele .Myśle że pora pozbyć sie złudzeń i nadziei .Byliśmy wczuraj u Pani onkolog chemii już nie będzie ,u taty z lewej strony pod żebrami pojawił sie nowy guz widoczny gołym okiem ,Guz jest twardy ma wielkość jaja kurzego .Dodatkowo kłopoty z ciśnieniem ,tętnem .Tata sam mówi, że on czuje że to koniec ....Serce mi pęka ...Dziękuje Wam za wszystkie rady ,i rozmowę .Pozdrawiam
  Temat: nowotwór żoładka
zatroskana

Odpowiedzi: 46
Wyświetleń: 17671

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2015-03-08, 02:11   Temat: nowotwór żoładka
Tak ,te leki przepisanie mu w szpitalu .W poniedziałek zobaczymy jakie są wyniki badań i powiem lekarzowi o tych skokach ciśnienia i tym tritace .Dziękuję
  Temat: nowotwór żoładka
zatroskana

Odpowiedzi: 46
Wyświetleń: 17671

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2015-03-07, 04:06   Temat: nowotwór żoładka
Leki to clopidix na serce
kamiren ,penester (na prostata )
ipp i noplaza (żołądek )
cholestil
tritatritace
być może któraś nazwę przekreciłam bo nie mam w tej chwili leków obok siebie
wezwaliśmy lekarza podał zastrzyk ,jakieś krople ,jutro ma przyjść pielęgniarka pobrać krew .
Narazie serce zwolniło jest stabilnie .TaTatma już dość wszystkiego mówi ze wolałby już umrzeć .
A tu tyle jeszcze może wszystkiego się dziać .😞
  Temat: nowotwór żoładka
zatroskana

Odpowiedzi: 46
Wyświetleń: 17671

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2015-03-06, 09:12   Temat: nowotwór żoładka
TO znów ja .Tata od wczoraj czuje sie gorzej ma niskie ciśnienie 90/50 a bicie serca 150 jest słaby zalewa się potem Nie chce lekarza .
CZy może to być powrót sepsy ?Nie ma temperatury ale ostatnio tak to sie wszystko zaczynało .Jak poza lekami można podnieść to ciśnienie a obniżyć puls ?A może to kolejny przerzut i organizm tak reaguje ?
  Temat: nowotwór żoładka
zatroskana

Odpowiedzi: 46
Wyświetleń: 17671

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2015-03-03, 21:09   Temat: nowotwór żoładka
Teraz, już rozumiem doskonale różnice .Właśnie w ten sposób ,my "zwykli ludzie 'gubimy się wśród medycyny .Powiem jeszcze słowo od siebie .Dobrze że jest coś takiego,jak to forum .Podczas wizyty,. człowiek czasem zapomina języka w buzi.W domu potem myśli sie nad wszystkim i przychodzą różne myśli i pytania do głowy, i własnie dzięki kąpetentmym osobom ,takim jak tu, można się czegoś więcej dowiedzieć ,poradzić i czuć, że ktoś nas rozumie .Dla mnie jest to również bardzo ważne .Dziękuje Wam .
  Temat: nowotwór żoładka
zatroskana

Odpowiedzi: 46
Wyświetleń: 17671

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2015-02-28, 22:46   Temat: nowotwór żoładka
Może ja opowiem jak to ostatnio było w szpitalu kiedy tata miał sepse poproszono o konsultacje chirurga ze względu na bardzo złe wyniki krwi .Chirurg po krótkim badaniu ,stwierdził że trzeba operować, jeśli tylko z sepsy się podniesie, bo krwawi na pewno żołądek i z tego ta duża anemia. Tata odmówił, a ja poszłam się coś więcej dowiedzieć, to usłyszałam, ze do 3 miesięcy znów się wykrwawi ,a na stwierdzenie, że taty serce tego nie wytrzyma (po ostatniej operacji się nie wybudził tydzień leżał w śpiączce lekarz odpowiedział: "Tak śmierć i tak śmierć ". Nawet śmiał mi zarzucić, że naciągamy NFZ na straty bo leczenie szpitalne drogie ,a badanie pet jest stratą pieniędzy funduszu gdyż "jak ,coś jest to trzeba usunąć "
Rozmowa z tym lekarzem zawaliła mnie z nóg. Stwierdziłam, że nawet jeśli tatą zmieni zdanie to operacji nie będzie w tym szpitalu, na pewno skoro tak podchodzą do pacjenta .
Teraz tata i tak na operację się nie kwalifikuje .
Może to i dobrze, ale gdy ,że złości zaniosłam pokazać temu lekarzowi wynik pet,powiedział tylko że rzeczywiście bez sensu byłaby ta operacja, nawet gdyby jakimś cudem tata ją przeżył

[ Dodano: 2015-03-01, 21:17 ]
Drodzy moi.Siedzę i zastanawiam się jak to jest::
Używa się nazw: "nowotwór złośliwy ", nowotwór nie złośliwy .O co w tym chodzi ?
Chirurg ,który operował tatę powiedział, że wszystkie nowotwory są złośliwe .
Mama moja jest po operacji tarczycy już 6 lat .w hist-pat widniał wynik nowotwór tarczycy .
Jest pod opieką onkologii w Gliwicach .W zasadzie tylko kontrole, raz do roku usg ,i badania krwi .Cały ten czas słyszała, że jest to nowotwór łagodny, nie złośliwy, dobrze rokujący.W tamtym tygodniu była u endokrynologa, (lekarz się zmienił )i pani doktor również powiedziała że nie ma raków nie złośliwych. Proszę wytłumaczcie mi ,o co w tym chodzi .
  Temat: nowotwór żoładka
zatroskana

Odpowiedzi: 46
Wyświetleń: 17671

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2015-02-28, 20:17   Temat: nowotwór żoładka
Bardzo dziękuje wszystkim ,za odpowiedzi i rady .Ciężko pogodzić się z myślą że ukochana osoba odchodzi i nic nie można zrobić.Macie racje pozostaje tylko spędzić jak najlepiej ten czas ,który nam pozostał .Bardzo kocham swojego tatę bo to złoty był człowiek ,teraz choroba go zmienia jest zmęczony ,widzę to .Czasem mam wrażenie że on już chciałby odejść i mieć święty spokój .Myślę że ludzie w pewnym momencie przeczuwają że zbliżają się do kresu życia .To jest w tej chorobie ciężkie że ludzie są zupełnie świadomi tego,co się dzieje .
Choroba ta wywraca nam cały świat do góry nogami bo dotyczy ona ,nie tylko osoby chorej ,ale również rodziny .Boże dej siłe tacie i nam .
  Temat: nowotwór żoładka
zatroskana

Odpowiedzi: 46
Wyświetleń: 17671

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2015-02-28, 15:23   Temat: nowotwór żoładka
Mam jeszcze jedno pytanie ,ponieważ tata czuje słabiej ,a problemy z wypróżnieniem nadal ma w związku z tym pytam
-czy te kłopoty mogą być związane z tymi uchyłkami esicy ,które wykazało badanie pet lub z tymi zmianami znajdującymi się na pograniczu odbytnicy i esicy ?
- drugie pytanie to jak często kontrolować morfologie aby widzieć, czy znów nie ma jakiegoś krwawienia w żołądku? ,
dodam że krew była robiona 3tyg,temu , lekarz stwierdził słabą anemie, dał żelazo .
Wynik ob wynosił 90 ale lekarz nic więcej nie przepisał .
A i jeszcze jedno czy ten guz ślinianki to możliwe, że to przeżut tak odległy ?
jedeen lekarz mówi że tak ,inny że mało prawdopodobne .Biopsji nikt nie chce zrobić ,
gdyż jak to usłyszeliśmy" niektórych raków się nie kłuje".
Co o tym myślicie .Pani doktor mówi żeby już taty nie męczyć żadnymi zabiegami i biopsjami bo to juz nie ma sensu .
  Temat: nowotwór żoładka
zatroskana

Odpowiedzi: 46
Wyświetleń: 17671

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2015-02-24, 11:33   Temat: nowotwór żoładka
no właśnie to picie jemu nigdy sie nie chce pić trzeba ciągle namawiac do picia a on sie złości nie może zrozumieć że tak rzeba wogóle to jest bardzo nerwowy wszystko go drażni ciągle zamyślony nie chce mu sie nawet mówić myśle że on coś przeczuwa a ma ciężki harakter bo przyzna sie że coś sie dzieje dopiero jak jest bardzo żle ....

[ Komentarz dodany przez Moderatora: absenteeism: 2015-02-24, 18:44 ]
Serio, nadal polecamy interpunkcję.

[ Dodano: 2015-02-24, 20:04 ]
Przepraszam ,postaram się czytelniej pisać.Pozdrawiam.
  Temat: nowotwór żoładka
zatroskana

Odpowiedzi: 46
Wyświetleń: 17671

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2015-02-22, 21:27   Temat: nowotwór żoładka
dzięki za odpowiedz to by sie zgadzało bo wylądowaliśmy niedawno z tatą na sorze i miał stwierdzona niedrożnośc jelit i chirurg mu udrażniał te jelita to pewno od tego ,.
dziwi mnie tylko jak to jest że stan taty poważny choroba żle rokująca lekarka mówi że jest niedobrze a tata po ostatnim wyjściu ze szpitala miesiąc temu gdzie dostał 2 woreczki krwi potas antybiotyki na sepse w tej chwili czuje sie całkiem dobrze nie ma ataków bolesci je prawie wszystko nawet placki ziemniaczane chodzi jest troche słaby ale tylko tyle Ciężko uwierzć że są przeżuty i jest tak poważnie

[ Dodano: 2015-02-23, 18:47 ]
Chyba za wcześnie się pochwaliłam dziś się okazało że tata ma znów problem z wypróżnieniem
dostał czopki lekarz mówi ze jelita się rozleniwiają i sugeruje ze przewód pokarmowy powoli przestaje pracować i z tąd te problemy zalecił dużo pić dieta z dużą iilością błonnika itp czy to możliwe że przestanę przewód pokarmowy pracować jakie są inne objawy czy są jakieś leki na pobudzenie pracy żołądka i jelit

[ Komentarz dodany przez Moderatora: absenteeism: 2015-02-24, 06:34 ]
Polecamy interpunkcję, czyni posta nieco bardziej czytelnym.

 
Strona 1 z 2
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group