1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 47
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Mięsak Ewinga, siostra
zufed

Odpowiedzi: 518
Wyświetleń: 366493

PostDział: Mięsaki, nowotwory układu kostnego   Wysłany: 2012-04-19, 19:13   Temat: Mięsak Ewinga, siostra
monika1901 napisał/a:
WNIOSKI
Migdałki jak w stanie zapalnym-bez objawów infekcji w wywiadzie-do oceny klinicznej. Obraz grascy-wariant normy. W lewej kości udowej podłużne ognisko wykazuje metabolizm na niższym poziomie niż w badaniu z marca 2012,obraz KT bez zmian-co sugeruje proces o charakterze łagodnym-najpewniej wynik implantacji protezy-do oceny ortopedycznej.


Brakowała najważniejszego ogniwa, jakim są wnioski.

Zgodnie z nimi, nic podejrzanego onkologicznie się nie dzieje.
  Temat: Mięsak Ewinga, siostra
zufed

Odpowiedzi: 518
Wyświetleń: 366493

PostDział: Mięsaki, nowotwory układu kostnego   Wysłany: 2012-04-16, 20:05   Temat: Mięsak Ewinga, siostra
monika1901, oznacza to, że może tam być ognisko wznowy, ale nie koniecznie.

Więcej będzie można coś powiedzieć jak przepiszesz dokładnie wynik.

pozdrawiam

zuza
  Temat: Mięsak Ewinga, siostra
zufed

Odpowiedzi: 518
Wyświetleń: 366493

PostDział: Mięsaki, nowotwory układu kostnego   Wysłany: 2012-04-10, 17:24   Temat: Mięsak Ewinga, siostra
monika1901 napisał/a:
Kasia ma założoną endoprotezę czy w takim przypadku wskazana jest radioterapia????


Moniko, lekarze wiedza przecież, że Kasia ma endoprotezę. Na pewno zaplanują najodpowiedniejsze leczenie dla niej.

Bardzo mi przykro, że choroba tak szybko wróciła.

Nic to, walczymy dalej!



pozdrawiam

zuza
  Temat: Mięsak Ewinga, siostra
zufed

Odpowiedzi: 518
Wyświetleń: 366493

PostDział: Mięsaki, nowotwory układu kostnego   Wysłany: 2012-03-11, 21:37   Temat: Mięsak Ewinga, siostra
Monika wyniki są całkiem dobre, mając na uwadze, jakie leczenia przeszła Kasia.


ANISO czyli anizocytoza to nic innego jak występowanie krwinek czerwonych różnej wielkości.Jest na jeden plusik czyli nie wielka. Takie zjawisko może świadczyć o anemii - co by się zgadzało.

Co do PW - nie zrozumiałam kompletnie o co Ci chodzi z tym badaniem, ale już się wyjaśniło.

pozdrawiam

zuza
  Temat: Mięsak Ewinga, siostra
zufed

Odpowiedzi: 518
Wyświetleń: 366493

PostDział: Mięsaki, nowotwory układu kostnego   Wysłany: 2012-02-23, 20:32   Temat: Mięsak Ewinga, siostra
monika1901 napisał/a:
brak wypowiedzi moderatora...! trudno-


Moniko, moderator też człowiek. Nie odpowiadam na posty regularnie , bo jestem po dwóch operacjach i niestety nie dam rady siedzieć cały dzień przy laptopie - nie mam zwyczajnie na to siły póki co.


monika1901 napisał/a:
KT KLATKI PIERSIOWEJ płuca bez zmian ogniskowych. w oknie aortalno-płucnym oraz na wysokości rozwidlenia tchawicy pojedyncze węzły chłonne do 8mm.Poza tym powiększonych węzłów chłonnych wnęk i śródpiersia nie wykazano.
USG WĘZŁÓW CHŁONNYCH w lewej okolicy podżuchwowej odczynowy węzeł chłonny 19x2mm.Poza tym po obu stronach szyi,wzdłuż mięśni mostkowo-obojczykowo-sutkowych oraz w obu okolicach podżuchwowych widoczne są pojedyncze niepowiększone węzły chłonne. Większość z opisywanych węzłów ma wyraźnie widoczną zatokę,co sugeruje ich odczynowy charakter. Doły nad i podobojczykowe oraz pachowe wolne. W obrębie okolic pachwinowych po kilka niepodejrzanych,odczynowych węzłów chłonnych dł. do 11mm po str.prawej i 14mm po str. lewej.



Wynik USG wyraźni mówi, że widoczne węzły chłonne mają charakter odczynowy, czyli nie ma się czym martwić. Tak jak napisała Lideczka,


pozdrawiam ciepło

zuza
  Temat: Mięsak Ewinga, siostra
zufed

Odpowiedzi: 518
Wyświetleń: 366493

PostDział: Mięsaki, nowotwory układu kostnego   Wysłany: 2012-01-17, 18:02   Temat: Mięsak Ewinga, siostra
Bardzo Was proszę, kciuki i inne wypowiedzi nie związane merytorycznie z leczeniem i chorobą bardzo proszę umieszczać w przeznaczonym do tego wątku

tu trzymamy kciuki

pozdrawiam

zuza
  Temat: Mięsak Ewinga, siostra
zufed

Odpowiedzi: 518
Wyświetleń: 366493

PostDział: Mięsaki, nowotwory układu kostnego   Wysłany: 2011-10-24, 21:54   Temat: Mięsak Ewinga, siostra
Witaj,

W załączeniu przesyłam fragment wytycznych 2009 dot. leczenia Mięsaka Ewinga.
Waszej uwadze polecam schemat ze str 388.

pozdrawiam ciepło

zuza
  Temat: Mięsak Ewinga, siostra
zufed

Odpowiedzi: 518
Wyświetleń: 366493

PostDział: Mięsaki, nowotwory układu kostnego   Wysłany: 2011-10-16, 17:58   Temat: Mięsak Ewinga, siostra
monika1901 napisał/a:
Lekarz powiedział że naświetlenia to ostateczność bo Kasia ma epilepsje(od urodzenia)! dlatego chcą być bardzo ostrożni!


o ile wiem, to jedno nie ma nic do drugiego!

Kasia nie ma mieć naświetlanej głowy tylko nogę, a zaniechanie radioterapii może być fatalne w skutkach, a po co ryzykować?

Poproś rodziców, żeby zapytali lekarza, w jaki sposób naświetlanie nogi może mieć wpływ na epilepsję?Bo chętnie się dowiem.


Nie dajcie się zbywać słowami typu, że tak dla niej będzie lepiej i po co ją męczyć, albo żeby zostawić sobie tą metodę leczenia na potem, bo powinno się starać tak leczyć i postępować, żeby już nie było żadnego "potem".

pozdrawiam

zuza
  Temat: Mięsak Ewinga, siostra
zufed

Odpowiedzi: 518
Wyświetleń: 366493

PostDział: Mięsaki, nowotwory układu kostnego   Wysłany: 2011-10-12, 20:42   Temat: Mięsak Ewinga, siostra
Ja również zapytuję w kwestii naświetlań?

Robicie coś w tym kierunku?

pozdrawiam

zuza
  Temat: Mięsak Ewinga, siostra
zufed

Odpowiedzi: 518
Wyświetleń: 366493

PostDział: Mięsaki, nowotwory układu kostnego   Wysłany: 2011-09-18, 17:32   Temat: Mięsak Ewinga, siostra
monika1901, spokojnie, inaczej bada się wycięte kości inaczej tkanki miękkie. To trwa niestety.

pozdrawiam

zuza
  Temat: Mięsak Ewinga, siostra
zufed

Odpowiedzi: 518
Wyświetleń: 366493

PostDział: Mięsaki, nowotwory układu kostnego   Wysłany: 2011-09-03, 20:59   Temat: Mięsak Ewinga, siostra
monika1901, no ale nie chciał Wam lekarz wytłumaczyć tego wyniku?

Czekać na co?

Kiedy Kasia miała kontrolne RTG płuc?

ściskam

zuza
  Temat: Mięsak Ewinga, siostra
zufed

Odpowiedzi: 518
Wyświetleń: 366493

PostDział: Mięsaki, nowotwory układu kostnego   Wysłany: 2011-09-01, 21:21   Temat: Mięsak Ewinga, siostra
monika1901, pewnie trzeba czekać na opis tak długo.Czy konsultowaliście to USG co było z gipsem jeszcze?


pozdrawiam

zuza
  Temat: Mięsak Ewinga, siostra
zufed

Odpowiedzi: 518
Wyświetleń: 366493

PostDział: Mięsaki, nowotwory układu kostnego   Wysłany: 2011-08-31, 21:37   Temat: Mięsak Ewinga, siostra
Moniczko, nie możesz oczekiwać, że ktoś napisze Ci co oznacza to RTG na 100%. To zbyt duża odpowiedzialność.

Obraz na pewno nie jest prawidłowy, tyle mogę Ci napisać.

Czy Kasia bierze coś przeciwbólowo?

I nic kompletnie nie jest lepiej z tym moczeniem?Co na to lekarze?

ściskam

zuza
  Temat: Mięsak Ewinga, siostra
zufed

Odpowiedzi: 518
Wyświetleń: 366493

PostDział: Mięsaki, nowotwory układu kostnego   Wysłany: 2011-08-31, 14:29   Temat: Mięsak Ewinga, siostra
monika1901, wydaje się, że chyba coś faktycznie się dzieje ale powinien to obejrzeć lekarz ze względu na to, że (tak jak napisano w opisie), Kasia ma założony gips co może rzutować na wynik badania.

Nie podejmę się w takiej sytuacji interpretacji, bo nie chciałabym wprowadzić Was w błąd.

Chyba, że ktoś inny czuje się na siłach.

A co z problemem z utrzymaniem moczu?Lepiej coś?

ściskam

zuza
  Temat: Mięsak Ewinga, siostra
zufed

Odpowiedzi: 518
Wyświetleń: 366493

PostDział: Mięsaki, nowotwory układu kostnego   Wysłany: 2011-08-26, 22:03   Temat: Mięsak Ewinga, siostra
monika1901, dokładnie to samo przychodzi mi na myśl co Finlandii. CO prawda uszkodzenie nerwu wydaje sie mało prawdopodobne, no ale nie wiem jaki był dokładnie zakres zabiegu.

Czy Kasia miała cewnik po zabiegu?

Pisałaś, że u Kasi doszło do zapalenia dróg rodnych - być może jest to z tym związane.

Czy Kasia popuszcza mocz cały czas, czy w konkretnych sytuacjach?Czy czuje jakiś ból pieczenie podczas oddawania moczu?Ból dołem brzucha?

Czy to zaczęło się zaraz po zabiegu czy później?

pozdrawiam

zuza
 
Strona 1 z 4
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group