Rolą laparoskopii diagnostycznej jest przede wszystkim ocena czy są warunki do przeprowadzenia operacji. Krótko mówiąc czy guz jest resekcyjny czy nie? ... To jest podstawowe pytanie. Ten zabieg daje możliwość bardzo dokładnego obejrzenia poszczególnych narządów jamy brzusznej w dość dużym powiększeniu. Badanie histopatologiczne guza, po pobraniu wycinków podczas laparoskopii - to jedyna możliwość postawienia prawidłowego rozpoznania, kiedy nie można ustalić charakteru guza...
Czy jest możliwe, że jeden profesor stwierdzi, że guz jest nie resekcyjny ,a drugi stwierdzi odwrotnie ? Jeżeli lekarze twierdzą , że guz jest nie resekcyjny to po co robić badanie histopatologiczne i po co ustalać charakter guza ?
Czy jest możliwe, że jeden profesor stwierdzi, że guz jest nie resekcyjny ,a drugi stwierdzi odwrotnie ? Jeżeli lekarze twierdzą , że guz jest nie resekcyjny to po co robić badanie histopatologiczne i po co ustalać charakter guza ?
Widać - są trudności diagnostyczne. Zdarza się, że na podstawie przeprowadzonych prób nie można ustalić dokładnego rozpoznania choroby. Dlatego rozszerza się diagnostykę aż do wyjaśnienia " zagadki". Zanim lekarz włączy leczenie musi zebrać za pomocą dostępnych metod diagnostycznych możliwie jak najwięcej informacji. Jest to ważne dla wyboru odpowiedniej metody leczniczej, rozległości ew .zabiegu operacyjnego i rokowania. Szczególne znaczenie ma ustalenie charakteru nowotworu oraz stopnia jego złośliwości. W przypadku rozpoznania nieresekcyjnego guza włącza się leczenie objawowe etc...
żółtaczka mechaniczna cały czas się utrzymuje, protezowanie endoskopowe jest niemożliwe, przezskórny drenaż jest niezalecany (śmiertelność 3 miesiące od zabiegu), chirurgiczne zespolenie omijające też nie możliwe (nie wiem jakie istnieją przeciwwskazania do tego zabiegu, choć ten zabieg może przedłużyć życie o 15 miesięcy). Wypis do domu i co robić dalej?
[ Dodano: 2013-02-06, 21:07 ]
Chirurgiczne zespolenia omijające ,czy są jakieś przeciwwskazania do tego zabiegu ?Mama na tą chwilę czuje się dobrze.Występuje żółtaczka ,która jest widoczna gołym okiem,poza tym zero innych objawów.
W niektórych przypadkach lekarze próbują leczenia chemioterapią, ale jak dotąd brak dowodów na to, aby takie leczenie przedłużało życie.
chester napisał/a:
żółtaczka mechaniczna cały czas się utrzymuje, protezowanie endoskopowe jest niemożliwe, przezskórny drenaż jest niezalecany (śmiertelność 3 miesiące od zabiegu)
Żółtaczka będzie się nasilać gdy lekarze nie zrobią nic. Co do drenażu przezskórnego, faktycznie jest on czynnikiem ryzyka (owszem ma wysoki wskaźnik śmiertelności ). Ale proszę zauważyć, że poddawane mu są chorzy zwykle w bardzo ciężkim stanie. A więc jest wysokie prawdopodobieństwo, że śmierć chorego następuje ze względu na jego stan zdrowia sprzed zabiegu, a nie w wyniku samego zabiegu.
chester napisał/a:
chirurgiczne zespolenie omijające też nie możliwe (nie wiem jakie istnieją przeciwwskazania do tego zabiegu, choć ten zabieg może przedłużyć życie o 15 miesięcy).
Typowymi p/wskazaniami są zaburzenia krzepliwości krwi, lokalizacja zwężenia lub blokady guza. Dla przykładu, jeśli usytuowanie zwężenia położone jest dystalnie od ujścia drożnego przewodu pęcherzykowego stosują drenaż chirurgiczny przez zespolenie pęcherzyka żółciowego z jelitem lub dwunastnicą. W pozostałych przypadkach chirurdzy próbują zespolenia omijającego albo połączeń za pomocą tzw. pomostów - by-pass.
Tyle udało mi się doczytać z literatury przedmiotu. Jedynie lekarz może podać za i przeciw argumenty takiego czy innego postępowania w odniesieniu do stanu konkretnego chorego.
chester, a konsultowałeś się u innych lekarzy? ja serdecznie polecam dr Janusa z Wrocławia - to co zrobił dla mamy nie zapomnę nigdy. Próbował protezowania, sprawdzał zespolenia, przychodzą do niego ludzie z ulicy - widziałam dziesiątki przypadków, nikomu nie odmówił pomocy i przyjmował na oddział.jak chcesz na private wyślę Ci więcej danych choć nie wiem skąd jesteście, i czy to w ogóle jest jakaś alternatywa.
Według mojej wiedzy są trzy sposoby na pozbycie się żółtaczki. 1 – protezowanie endoskopowe
głównej drogi żółciowej; 2 – przezskórny, przezwątrobowy drenaż
dróg żółciowych; 3 – chirurgiczne zespolenia omijające. 1 próbowano i powiedziano że obecnie jest niemożliwe do wykonania.3 stwierdzono że jest niewykonalne(położenie guza).2 może w najbliższym czasie się zdecydują.Mama na tą chwile czuje się dobrze.Lekarze twierdzą niestety że jest bardzo źle.Normalnie można się załamać.
Niestety lipa straszna.Zobaczymy ,co zadecydują w ciągu najbliższych dni.Ja mogę tylko czekać na ich decyzję.
[ Dodano: 2013-02-07, 16:48 ]
Może ktoś podpowie , gdzie najlepiej są wykonywane zabiegi przedłużające życie. 1 – protezowanie endoskopowe głównej drogi żółciowej. 2 – przezskórny, przezwątrobowy drenaż
dróg żółciowych; 3 – chirurgiczne zespolenia omijające.Jestem z okolic Starachowic woj.świętokrzyskie.
Nie możesz pisać nowych tematów Nie możesz odpowiadać w tematach Nie możesz zmieniać swoich postów Nie możesz usuwać swoich postów Nie możesz głosować w ankietach Nie możesz załączać plików na tym forum Możesz ściągać załączniki na tym forum