Wczoraj miałam przyjemność wykładać na Forum Organizacji Pacjentów Onkologicznych, organizowanym pod patronatem Instytutu Spraw Publicznych przez Polską Koalicję Organizacji Pacjentów Onkologicznych.
Ekspertami na Forum byli m.in. Prof. Jacek Jasem, Prof. Cezary Szczylik, Dr Tomasz Sarosiek i wielu innych specjalistów różnych dziedzin.
Trzeba się logować? DSS mogłabyś skopiować? Bo strasznie mi się nie chce znów tego robić.
-
- Godzina 18-sta, Sejm nadal pracuje, posłowie tabunami opuszczają Sejm i jadą do domu, w planie obrad jeszcze dziś między innymi Minister Zdrowia ma wypowiedzieć się na temat Onkologii... brak słów! Boże! widzisz a nie grzmisz!
_________________ Przeszłość została napisana, lecz możemy się z niej uczyć i zmieniać przyszłość
Nowa ustawa refundacyjna. Co nowego dla pacjenta?
Magdalena Kręczkowska, Prezes Fundacji Onkologicznej DUM SPIRO-SPERO zajęła się nową ustawą refundacyjną z perspektywy pacjenta onkologicznego. Ustawa uniemożliwia dostęp do leków zarejestrowanych po 1 stycznia 2012 przed decyzją refundacyjną Ministra Zdrowia. Oznacza to konieczność oczekiwania na decyzję przynajmniej pół roku, także w przypadku leków przełomowych, ratujących życie. Ten zapis powinien być zmieniony.
Ustawa definiuje kryteria wydawania decyzji refundacyjnych przez Ministra Zdrowia - jednym z nich jest koszt uzyskania dodatkowego roku życia skorygowanego o jakość, będący trzykrotnością dochodu krajowego brutto na jednego mieszkańca. Problem polega na tym, że wskazany w ustawie sposób liczenia PKB jest skrajnie niekorzystny i w efekcie przywołany koszt uzyskania dodatkowego roku życia jest bardzo niski, co stanowi blokadę dla decyzji refundacyjnych większości leków innowacyjnych czekających w kolejce na rejestrację. Sposób liczenia PKB dla celów refundacyjnych powinien być zmieniony.
_________________ Solve calceamentum de pedibus tuis: locus enim, in quo stas, terra sancta est [Ex: 3, 5]
DSS , chcę podziękować w tym miejscu przede wszystkim Tobie i ludziom , którzy współtworzą to forum. To jest WIELKA sprawa:)
Dzięki Wam przetrwałam, wiedziałam gdzie iść, o co pytać. Byliście dla mnie prawdziwą kopalnią wiedzy- dziękuję.
Dziś, kiedy Tatka już nie ma , nadal codziennie tu zaglądam, żeby "pobyć" z Wami.
Pozdrawiam serdecznie i życzę siły.
W tym roku - zaproszona przez Polskie Towarzystwo Onkologiczne oraz Fundację Im. Macieja Hilgiera - miałam przyjemność zostać prelegentem na II Letniej Akademii Onkologicznej dla Dziennikarzy (Warszawa, 9-10 sierpnia br.).
Wkrótce mój wykład pojawi się na witrynie PTO, jednak już dziś można go zobaczyć (jak i wykłady innych prelegentów - polecam, wszystkie są bardzo ciekawe) na witrynie Fundacji Im. Macieja Hilgiera ( http://www.fundacjahilgiera.com/wyklady4.html ).
Otrzymałam za zadanie zaprezentowanie tematu: "Komunikacja w leczeniu, budowanie partnerskiej relacji pacjenta i lekarza w terapii onkologicznej".
Poniżej wyświetlam Wam moją prezentację oraz wklejam wykład.
pozdrawiam ciepło
*klikając na niebieskie strzałki - zmieniasz stronę dokumentu
Jestem pełna podziwu dla Pani, wielki szacunek i ukłon. Mój ojczym właśnie zmarl na raka prostaty..to był właśnie guz pierwotny, który rozsiał się na kości.
ukłony
_________________ Przykro, że daje się osty...nie myśląc :(
Tak sobie nieśmiało myślę, że dobrze byłoby zaprosić choć jednego z tych dziennikarzy na zlot, niechby spotkali się z nami i posłuchali co mamy do powiedzenia. Myślę, że byłoby ciekawie.
_________________ Człowiek potyka się o kretowiska, nie o góry.
Tak sobie nieśmiało myślę, że dobrze byłoby zaprosić choć jednego z tych dziennikarzy na zlot, niechby spotkali się z nami i posłuchali co mamy do powiedzenia. Myślę, że byłoby ciekawie.
_________________
Nie możesz pisać nowych tematów Nie możesz odpowiadać w tematach Nie możesz zmieniać swoich postów Nie możesz usuwać swoich postów Nie możesz głosować w ankietach Nie możesz załączać plików na tym forum Możesz ściągać załączniki na tym forum