1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Nowotwór płuca - adenocarcinoma - The End
Autor Wiadomość
awilem 
PRZYJACIEL Forum



Dołączył: 23 Cze 2009
Posty: 1503
Skąd: Toruń
Pomógł: 371 razy

 #151  Wysłany: 2009-11-04, 22:10  


Dzięki Wam wielkie.
Ja też mam nadzieję, że jednak badziewie się cofnie. Mam do Was takie pytanie: Jak zaparzyć siemie lniane ?? Ile na szklankę sypać i ile wlać wody ?
Po radioterapii podobno dobrze pić.
Pozdrawiam
_________________
Andrzej W.
 
cleo33 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 04 Lut 2009
Posty: 2484
Skąd: Śląskie
Pomogła: 379 razy

 #152  Wysłany: 2009-11-04, 22:15  


Pamietam ze mama 2 łyzeczki mielonego zalewala tak niecała szklanke ;)
Pozdrawiam :papap:
 
agni5 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 21 Kwi 2009
Posty: 784
Skąd: Szczecin
Pomogła: 146 razy

 #153  Wysłany: 2009-11-04, 22:16  


Przepis jest na opakowaniu. Mój tata zalewa 2-3 łyżeczki niecałą szklanką wody. Tak się przyzwyczaił, że pije codziennie dodając łyżeczkę miodu.
Pozdrawiam i życzę Mamie zdrowia!!!
_________________
agni5
 
awilem 
PRZYJACIEL Forum



Dołączył: 23 Cze 2009
Posty: 1503
Skąd: Toruń
Pomógł: 371 razy

 #154  Wysłany: 2009-11-04, 22:17  


Gotowaną wodą to się zalewa ??
_________________
Andrzej W.
 
madziorek
[konto usunięte]



Posty: 0

 #155  Wysłany: 2009-11-04, 22:19  


tak, musisz zaparzyć jak herbatę :-D
 
kaja115 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 27 Lut 2009
Posty: 735
Pomogła: 125 razy

 #156  Wysłany: 2009-11-05, 07:57  


awilem - jak Twoja mama lubi jogurt naturalny to mozna to siemie z nim mieszać (moja mama tak robi - mówi, ze woli tak niż do picia) ;)
_________________
kaja
 
jusia 
MODERATOR



Dołączyła: 14 Mar 2009
Posty: 1959
Skąd: Poznań/Luboń
Pomogła: 326 razy


 #157  Wysłany: 2009-11-05, 18:07  


A siemię nie mielone gotuje się-łyżkę nasion zalać szkalnką letniej wody,doprowadzić do wrzenia,gotować 15min,przecedzić.
I faktycznie siemię można dodawać do różnych potraw.
_________________
================================
www.fundacja-onkologiczna.pl
 
 
agakata 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 09 Wrz 2009
Posty: 426
Skąd: Gdańsk
Pomogła: 92 razy

 #158  Wysłany: 2009-11-05, 20:06  


tylko Awi, czy mieszane z jogurtem czy nie, trzeba je zalac na troche goraca woda, zeby ten dobroczynny sluz wyszedl...to on ma wlasciwosci ochronne...
Awi trzymam kciuki
_________________
Niemożliwość jest opinią. Możliwość jest stanem ducha.
 
awilem 
PRZYJACIEL Forum



Dołączył: 23 Cze 2009
Posty: 1503
Skąd: Toruń
Pomógł: 371 razy

 #159  Wysłany: 2009-11-09, 08:34  


Zadziwia mnie to choróbsko. Jednego dnia mama ma problemy z oddychaniem, właściwie nie może normalnie funkcjonować po czym wszystko mija jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki i mama moża jako tako funkcjonować. Z utęsknieniem czekamy na poprawę po naświetlaniach. Najgorsza to bozsilność. Na 02.12 mamy konsultację i wtedy zobaczymy co dalej.
Pozdrawiam
_________________
Andrzej W.
 
agakata 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 09 Wrz 2009
Posty: 426
Skąd: Gdańsk
Pomogła: 92 razy

 #160  Wysłany: 2009-11-09, 15:30  


Awi, ciesz sie tymi chwilami kiedy jest dobrze, nawet jesli nie rozumiesz...wazne, ze te chwile sa...
_________________
Niemożliwość jest opinią. Możliwość jest stanem ducha.
 
DumSpiro-Spero 
Administrator



Dołączyła: 19 Sty 2009
Posty: 7458
Pomogła: 3498 razy

 #161  Wysłany: 2009-11-10, 04:28  


awilem napisał/a:
02.11.2009
Wiesz radiolog stwierdził regeresję nieznaczną we wnęce większą w węzłach mniejszą ale jednak regresję natomiast jak pojechaliśmy na radioterapię to onkolog obejrzała płytkę i powiedziała, że jest znaczna progresja. Szczęka mi opadła jak to usłyszałem, że z wrażenia nie zapytałem ale po 5 naświetlaniu mamy mieć konsultację lekarską z onkologiem więc ją zapytam czy aby na pewno rozmawiamy o tym samym badaniu.
Ile to wszystko kosztuje mnie zdrowia to szkoda gadać.
Pozdrawiam i życzę Ci dużo zdrowia i wygranej w zmaganiu z chorobą i polska służbą zdrowia.

04.11.2009
Wg pani onkolog guz w śródpiersiu ma się dobrze, podrósł i ma nasze leczenie w dupie. Mama jest po pięciu naświetlaniach, 02.12 konsultacja co dalej. Nie wiadomo kiedy zmiany choć troszkę się cofną po naświetlaniach. Jest słaba, ciężko jej się oddycha.

W trakcie naświetlań (i zaraz po) paradoksalnie może przyjść zmiana samopoczucia na gorsze - naświetlania bowiem powodują czasowy obrzęk (i stąd często kłopoty z oddychaniem). Jednak, by temu przeciwdziałać, podaje się sterydy - czy mama je otrzymała? A czy teraz je kontynuuje?

A... wyjaśniliście może sprawę regresji/progresji? .. :--:
Wiesz, takie rzeczy stwierdza się... w zasadzie za pomocą 'wirtualnej' linijki 8-)
Komuś komputer się popsuł? :?ale?:
_________________
pozdrawiam, DSS.
 
awilem 
PRZYJACIEL Forum



Dołączył: 23 Cze 2009
Posty: 1503
Skąd: Toruń
Pomógł: 371 razy

 #162  Wysłany: 2009-11-10, 08:53  


Mama nie dostała żadnych leków. Dostała ostatnie naświetlanie i dowidzenia. Wiesz, żebym wiedział, że mama ma dostać sterydy to bym bez recepty nie wyszedł a skąd to mam wiedzieć, ja nie jestem onkologiem. Chyba zasranym obowiązkiem pani doktor było przepisanie sterdyów. Nie mam siły na naszą służbę zdrowia.
Oczywiście, że zapytałem o tą 'drobną' różnicę w interpretacji i pani doktor oświeciła mnie, że regresja jest we wnęce natomiast w śrópiersiu guz ma się dobrze, klinicznie jest progresja. Czy mam teraz walczyć o te sterydy ?? Czy teraz już nie ma większego sensu ?
Jezu toż to porażka na maksa gdyby nie niezastąpione forum, na którym mam przyjemność być zarejestrowany i nieocenione forumowiczki z adminem DSS na czele to leczenie byłoby jakąś jednym wielkim nieporozumieniem. Ponieważ w polskim systemie leczenia, żeby być leczony jak Pan Bóg przykazuje to trzeba mieć wiedzę nie mniejszą od lekarza bo inaczej się okazuje, że lekarze albo nie przepisują leków, albo leczenie jest do kitu, albo nie zlecają badań diagnostycznych, które się należą jak psu miska. Szkoda słów.
_________________
Andrzej W.
 
MaFi 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 24 Wrz 2009
Posty: 461
Pomogła: 72 razy

 #163  Wysłany: 2009-11-12, 21:51  


Zgadzam sie z Tobą w 100%. Wszystko co wiemy na temat raka u mojego szwagra to własnie z forum i internetu.Szwagier myśli że podczs operacji wycieli świństwo a tu się okazuje że nie była radykalna.Onkolog tylko powiedział jak zobaczył wynik histo. "to chyba Pan wie na co jest chory.Porozmawiamy jak przyjdzie Pan na chemię".Gdyby nie DSS to dwa tygodnie spędzilibyśmu na gdybaniu co ten wynik właśnie oznacza.

Pozdrawiam serdecznie
 
agni5 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 21 Kwi 2009
Posty: 784
Skąd: Szczecin
Pomogła: 146 razy

 #164  Wysłany: 2009-11-12, 22:36  


Dokładnie to samo zadnie,, Chyba pan wie na co jest chory'' usłyszał mój tata już po operacji na jednej z wizyt kontrolnych u pulmonologa.Nie wiem skąd takie lekceważące podejście bierze się u lekarzy do pacjenta.Zawsze zawód lekarza kojarzył mi się z pewnego rodzaju misją.
_________________
agni5
 
madziorek
[konto usunięte]



Posty: 0

 #165  Wysłany: 2009-11-12, 23:06  


Awi znów podaję Ci dłoń. Ja gdyby nie forum, nie wiedziałabym o leczeniu Mami NIC.
Ostatnio rachunki za internet to "priorytet" w naszym domu, bez forum i DSS nie wiedzielibyśmy o grożącym Mami zatorze... nikt pod tym kątem nie patrzył na wyniki!
No i mój nastrój gdyby nie "rodzina" forum pewnie już dawno działaby "na wstecznym"
Dbaj o Mamę i choć to może dziwnie zabrzmi - nie daj się "służbie???" zdrowia
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group